Канадські математики розрахували оптимальну стратегію боротьби з гіпотетичним нашестям зомбі. За словами дослідників, створена ними модель багато в чому нагадує модель розповсюдження ідей серед людей.
В рамках роботи учені використовували класичні уявлення про зомбі як про живі трупи, що поволі пересуваються. При цьому вони вважали, що укус зомбі приводить до перетворення укушеного в одного з живих мертвяків. На основі цих припущень дослідники моделювали розповсюдження "зомбі-інфекції", а також намагалися з"ясувати оптимальну стратегію боротьби з нею.
В результаті їм вдалося встановити, що кращим варіантом є тотальне знищення живих мертвяків. Спроби знайти вакцину проти "зомбі-вірусу" або ізолювати живих мертвяків користі не принесуть. По розрахунках дослідників, швидкість розповсюдження зомбі колосальна - живі мертвяки здатні захопити ціле місто з населенням в 500 тисяч чоловік всього за три доби.
Учені відзначають, що така висока ефективність "зомбі-вірусу" пояснюється тим, що живі мертвяки після загибелі здатні повертатися до життя. Це відрізняє нову модель від звичної моделі розповсюдження вірусу, в якій хворі гинуть рівно один раз. Зате учені відзначають, що їх схема нагадує розповсюдження популярних ідей, які виступають в ролі хвороб. В даному випадку "смерть" означає відмова від ідеї, проте людина може передумати і знову повернутися до неї.
Багато фахівців з моделювання епідемій сприйняли роботу, не дивлячись на її незвичайний антураж, достатньо позитивно. Деякі відзначають, проте, що виводи учених є аж надто песимістичними. За деякими фільмами, наприклад, відрубування голови живому мертвякові приводить до його остаточної смерті. Таким чином, теоретична небезпека атаки зомбі може бути переоцінена.
Коментарі
1