За оцінками вчених, на початку 1900-х люди спали більше 9 годин. У 1960-х вони спали більше 8 годин. А зараз люди сплять близько 6 годин.
"На тлі розповсюдження електричного освітлення, функціонування 24 години в добу і роботи в нічну зміну ми, щоб не засинати, скоро можемо почати вдаватися до лікарських препаратів, а не до кофеїну або амфетамінів", - припустив відомий британський хронобіолог професор Рассел Фостер з Оксфордського університету на науковому фестивалі в Челтнемі. Він мав на увазі, що збройні сили вже використовують препарат під назвою модафініл, щоб не спати впродовж декількох днів.
Симптоми недосипання варіюються від набору ваги до дратівливості, галюцинацій і депресії, відзначив професор Фостер. "Проблема в тому, що укорочений сон безпосередньо шкодить тим мозковим механізмам, які визначають здібність нашого мозку до інновацій", - заявив він.
Учений закликав звернути увагу на те, що сучасне суспільство позбавляє нас сну, шкодить нашим розумовим здібностям, пам"яті і здоров"ю, а також піддає нас більшому ризику нещасних випадків, повідомляє NEWSru.
Коментарі