Повернення місту Кіровоград російської імперської назви Єлисаветград загрожує національній безпеці.
Колоніальні топоніми є підґрунтям для спроб тримати Україну в російській орбіті, стверджує група "Першого грудня".
Активісти групи звернулися до президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів із заявою щодо ситуації із перейменуванням міста.
"В Україні відбувається декомунізація, яка, зокрема, полягає у відмові від комуністичних назв у топоніміці. Але окремі політичні сили намагаються скористатися перейменуванням для повернення старих імперських назв. Переконані, що вслід за декомунізацією має йти деколонізація, тож використання назв, які свідчать про колоніальний статус України, є неприпустимим і неприйнятним", — ідеться в заяві групи "Першого грудня".
Звернення підписали В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський.
"Ситуація з перейменуванням Кіровограда потребує державницького підходу та негайного реагування. Закликаємо Президента України, Верховну Раду, Кабінет Міністрів використати всі передбачені законодавством заходи, щоб захистити національні інтереси України. А з огляду на те, що подібні топонімічні випадки можуть стати непоодинокими, найкращий вихід полягає в тому, щоб на законодавчому рівні раз і назавжди унеможливити реанімацію російських імперських назв", — закликають учасники групи.
Нагадаємо, учора з подібною заявою звернулись українські філологи, які запропонували перейменувати Кіровоград на Інгульськ.
Коментарі
2