Кількісні параметри майбутньої угоди в неділю, 29 листопада, оприлюднені у відповіді держави на петицію, яку подали до Вищого суду справедливості противники обміну полоненими - Асоціація жертв терору Альмагор і батьки кількох ізраїльтян, які загинули в результаті терактів.
Держава, яка виступає відповідачем, визнала "наявність принципової можливості звільнення приблизно 450 ув"язнених, чиї імена було запропоновано (правлячим в Секторі Газа) рухом ХАМАС".
"Можливість їх звільнення зараз детально вивчається з урахуванням різних обставин, на основі морально-етичних норм і міркувань безпеки", - йдеться у відповіді на петицію.
Крім того, на волю можуть вийти 530 в"язнів, відібраних ізраїльтянами, як "жест, адресований палестинському народу".
"Цей список ще не сформовано, і поки не визначено критерії його складання", - сказано в документі.
На вимогу позивачів зняти з процесу переговорів завісу таємності держава відповіла відмовою, зіславшись на зобов"язання, які було дано обома сторонами іноземним посередникам.
"Досвід минулого показує, що витоки в пресу ведуть до радикалізації позицій протилежної сторони, ускладнюють подолання суперечностей, завдають серйозної шкоди, а часто роблять неможливим досягнення кінцевої мети переговорів, якою є якнайшвидше повернення додому цілим і неушкодженим викраденого солдата", - сказано у відповіді держави.
За відомостями ЗМІ, що посилаються, в основному, на палестинські джерела, переговори Ізраїлю з ХАМАС було призупинено на кілька днів мусульманського свята Ід аль-Адха, і повинні відновитися у вівторок.
Гілад Шаліт, який служив на кордоні Сектора Газа, потрапив у полон до бойовиків 25 червня 2006. Відповідальність за напад, в ході якого загинули двоє товаришів по службі солдата, узяли три угруповання, у тому числі ХАМАС - рух, що встановив роком пізніше повний контроль над палестинським анклавом.
У відповідь Ізраїль почав п"ятимісячну військову операцію в Секторі Газа, яка забрала життя 500 палестинців, але не привела до звільнення Шаліта.
У березні цього року ХАМАС оголосив про готовність відпустити Гілада Шаліта в обмін на звільнення 450 палестинських бойовиків, які перебувають в ізраїльських в"язницях.
Ізраїльський уряд назвав неприйнятними умови бойовиків і відмовився йти на поступки. Ізраїль готовий відпустити 320 засуджених палестинців, але відмовляється звільняти тих, хто винен у загибелі ізраїльських громадян внаслідок терористичних атак останніх років, повідомляє РИА Новости.
Коментарі