В Україні фіксують стрибок захворюваності на Covid-19, переважає штам Omicron. Найбільше хворих серед дітей.
Про це очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів під час зустрічі з журналістами, інформує ТСН.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Omicron може викликати ще одну хвилю захворюваності в Україні - епідеміолог
За його даними, серед хворих на Covid-19 від 10 до 20 січня 2022 року відсоток дітей був 6 до 10%. Серед усіх госпіталізованих частка дітей становить 19-16%.
"Спершу було 19%, а тепер 16%. Це ще малі цифри, не можу говорити, що це якась статистика. Ми тільки заходимо на хвилю", – наголосив Ляшко.
Він уточнив, що переважно до лікарень госпіталізовують дітей з високою температурою, але за кілька днів таких пацієнтів виписують.
"Те, що комунікують лікарі клінік, куди госпіталізують дітей – що коли в дитини інтоксикація, температура 38°C – у батьків розпочинається паніка, бо температура не збивається, дитинка горить, і вони викликають "швидку". А екстрена медична допомога не відмовляє, привозить і госпіталізує. Лікарі розказують: зазвичай день-два, і тих, хто з інтоксикацією – виписують, бо пневмонії немає, потреби перебувати в стаціонарі, на кисневій терапії чи в реанімації теж немає", – пояснив Віктор Ляшко.
Утім випадки пневмоній серед дітей теж бувають, хоч і поодинокі. Найскладніше коронавірус зараз протікає у дітей з діабетом і онкохворобами.
"Щодо летальності ми поки не бачимо змін. І те, що ми бачимо в європейських країнах, вона (смертність) у відсотковому співвідношенні невелика", – додав Ляшко.
Станом на 20 січня, за даними МОЗ, на самоізоляції в українських школах перебувають 918 класів і понад 21,630 тисяч учнів.
Новий штам коронавірусу Omicron уперше виявили в Південно-Африканській Республіці 24 листопада. Уже за тиждень він поширився світом.
Його джерелом може бути пацієнт з ослабленим імунітетом, який повністю не вилікувався від попереднього варіанту Covid-19. Вірус тривалий час був в організмі людини й успішно мутував.
Omicron непокоїть учених, бо сильно відрізняється від початкового, для боротьби з яким розробили нинішні вакцини.
Коментарі