Вперше на Еверест - найвищу вершину земної кулі - радянські спортсмени зійшли 1982 року. За це вони отримали по 2 тис. рублів.
Про це в інтерв'юGazeta.ua розповів харківський альпініст Сергій Бершов.
"Після Евересту вгорі думали: яку премію нам дати? Це ж не Чемпіонат світу і не Олімпійські ігри. Вирішили прирівняти до рекорду Європи. Видали по 2 тисячі рублів", - сказав спорстмен.
"Сьогодні можна заробити на комерційних експедиціях - коли ведеш когось на гору. Тиждень тому був на Монблані - найвищій точці Західної Європи: супроводжував бізнесмена з Харкова. У серпні на Ельбрусі допомагав україно-російській групі. Навесні працював на Шіша- Пангмі - найнижчому 8- тисячнику. У таборі було 9 осіб - 4 італійця, 2 українця, болгарин й угорець. У болгарина Бояна Петрова за спиною було 11 8- тисячників. Через тиждень пішов з табору - хотів піднятися ще на одну вершину - і не повернувся. Його намет знайшли засипаний снігом. Або зірвався і полетів в тріщину або накрила лавина", - додав Сергій Бершов.
Ті, хто зійшов на все 14 8- тисячників, потрапляють до рейтингу Межнародної федерації альпінізму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пальцями рук ворушу, а на ногах їх вже не відчуваю" - альпініст розказав, як підкорив Лхоцзе
"Але що це за маршрути? Класичні шляхи - звичні і прості. Деякі учасники беруть індивідуального шерпа- помічника, який коштує від 5 до 15 тисяч доларів. Він буде нести твої балони і мало не клацати страховки. До спорту це відношення не має, зате в світовий топ потрапити реально", - сказав Бершов.
Повне інтерв'ю Сергія Бершова читайте у журналі "Країна".
Сергій Бершов народився в Свердловській області, Росія. Дитинство провів в місті Мерефа під Харковом. В альпінізм прийшов в 1965 році. Майстер спорту зі скелелазіння та альпінізму, заслужений тренер України. Працював інструктором в альптаборі Кавказу, тренером в експедиціях і при підготовці команд до чемпіонатів з альпінізму та скелелазіння. Здійснив 13 сходжень на 7 вершин вище 8 тис метрів.
Коментарі