Харківський альпініст Сергій Бершов встановив 3 світові рекорди.
Про це спортсмен розповів в інтерв'ю Gazeta.ua.
1982-го Cергій Бершов зійшов у складі радянської експедиції на Еверест. Йшли новим маршрутом, який так ніхто і не повторив.
"На вершині привіталися, обнялися. Намагалися зробити фото - у нас були "Зміни", спеціально оброблені гасом, щоб не замерзали. Але без "спалаху" нічого не вийшло. А підтвердження потрібне. Залишили як доказ порожній балон кисню, на ньому - вимпел Донецької альпклубу і герб Харкова", - згадав Бершов.
Другий рекорд Бершов встановив 1989-го - під час сходження на Канченджанґу, 3 за висотою вершину світу на кордоні Непалу та Індії.
"У вершини 4 піки. Вирішили зробити траверс: піднятися на перший і, не спускаючись, пройти інші. Я керував групою, яка йшла з півночі", - сказав Сергій Бершов.
Ще одна унікальна експедиція -1990-го, південна стіна Лхоцзе: 8516 м.
"Стіна вважалася проблемою світового альпінізму: всі 8 попередніх експедицій закінчилися невдачею. Ми пішли найважчою ділянкою - центральною. Спочатку стіна під 90 градусів. Потім сніжно-льодовий схил - градусів під 55-60. І, нарешті, ключова ділянка - стіна. Проблем відразу 4: крутизна, скелі, лід, сніг", - розповів альпініст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "За 36 років наш маршрут ніхто не повторив" - альпініст Сергій Бершов
Кілька разів після цього на Лхоцзе намагалися зійти японці та корейці. Причому не по директу, а правіше, так званим слов'янським шляхом - простішим. Безрезультатно.
Повне інтерв'ю Сергія Бершова читайте у журналі "Країна".
Альпініст зі Львова Роман Городечний опублікував відео та світлини сходження на найвищу вершину світу. Перше, що зробив львів'янин, піднявшись на гору, – зателефонував своїй дружині.
Коментарі