В Україні виліковуються лише 55-59% хворих на туберкульоз. Це означає, що лікування відбувається неефективно.
Про це Gazeta.ua повідомила керівник проекту фонду "Зупинимо туберкульоз" фонду "Розвиток України" Тетяна Білик.
Вона пояснила, що від звичайного туберкульозу людина лікується першим рядом медикаментів протягом 6-ти місяців. Протягом 2-3 місяців вона лежить у тубдиспансері, решту часу приймає ліки вдома.
"Тоді люди часто відчувають себе легше і кидають лікування. Але недолікований туберкульоз стає мультирезистентним. Цю форму лікувати набагато важче. По-перше, це займає 18-24 місяці, по-друге, людина має пити більш важкі препарати - так звані ліки другого ряду. А держава забезпечує ними лише на 40%, тоді як ліків першого ряду закуповують майже на 100%. Щоб людина не кидала лікування туберкульозу і не погіршувала стан власного здоров'я, з наступного року ми організуємо роздачу пайків для хворих на туберкульоз. Цим ми будемо мотивувати людей приходити і отримувати ліки", - повідомила Білик.
Серед інших заходів Фонду - зробити ліки проти туберкульозу більш доступними.
"Якщо людина лікується від СНІДу у ВІЛ-диспансері, але одночасно хворіє на туберкульоз, вона не має їхати за ліками у тубдиспансер. Бо у транспорті вона може заразити інших. Хворі селяни не повинні їздити за ліками у місто. Коли препарати будуть доступнішими, лікування від туберкульозу стане більш ефективним", - упевнена експерт.
Коментарі