Альберт Ейнштейн був людиною, яка намагалася упорядкувати Всесвіт, але не своє особисте життя. Він любив жінок так само, як науку, пише італійська газета La Repubblica.
Про це свідчать листи великого вченого, які зараз вперше опублікував Єврейський університет Єрусалиму. Ці листи, число яких складає близько 1400, передала дочка ученого - Марго - при умові, що оприлюднені вони будуть тільки через 20 років після її смерті. Марго померла 8 липня 1986 року.
Єрусалимський університет запевняє, що "листи спростовують думку про те, що Ейнштейн був холодним і сторонився своїх родичів". Автор теорії відносності, який їздив по світу з доповідями і дослідженнями, писав близьким родичкам майже щодня. В одному з листів у 1921 році він признався, що і його любов до науки була швидкоплинною: "Дуже скоро я втомлюся від теорії відносності. Навіть така пристрасть випаровується, коли їй приділяєш дуже багато уваги".
З своєю дочкою від другого шлюбу Марго у Ейнштейна були дуже близькі відносини. Його листи, адресовані їй, розкривають особисте життя батька теорії відносності. Так, наприклад, розповідаючи про свою коханку Етель Міхановські, яка була на 15 років його молодше, Ейнштейн писав: "Це правда, М. (Міхановські) послідувала за мною і до Великої Британії, її переслідування вже вийшли з-під контролю".
Впродовж тривалого листування йшлося, щонайменше, про десяток коханок. Людина, яка в дитинстві страждала соромливістю, перетворилася на неприборканого любителя жінок. У листах розповідається про його зв"язки з Маргаритою, Тоні, Естеллой і якоюсь Л.
- Серед всіх цих пані, - пояснює він, - єдина, до кого я прив"язаний, це Л., вона абсолютно простодушна і приємна.
Ейнштейн в 1903 році одружувався на сербці Мілені Маріч, яка також вчилася на фізичному факультеті.
- Ми залишимося студентами, поки ми живі, і плювати нам на світ, - говорив учений. Але через шість років він вже називав дружину "кульгавою і страшною" і закохався в "красуню блондинку" кузину Ельзу. Його зради були нескінченними, особливо коли мова заходила про жінок набагато молодших за нього. Ельза спробувала добитися компромісу: вона погодилася на його "регулярний" зв"язок з секретаркою в обмін на відмову від інших пригод. У документах є свідоцтва його захоплення Мерилін Монро, яка відповідала ученому взаємністю. Отримали підтвердження і зв"язок Ейнштейна з росіянкою Маргаритою Коненковою. Примітно, що учений називає її в листах моя "російська коханка-розвідниця".
У листуванні також розповідається, як Ейнштейн витратив свою Нобелівську премію. Раніше думали, що гроші були покладені на рахунок в швейцарському банку на ім"я першої дружини Мілени та їх дітей, Ганса Альберта і Едуарда. Але, судячи по листах, Ейнштейн інвестував велику частину премії в Сполучені Штати, втративши майже все через Велику депресію 1929 року, пише Newsru.com
Коментарі