вівторок, 07 серпня 2018 14:45

"Якщо міністр оборони особисто дозволить" - військову вчетверте не взяли на курси офіцерів

"Якщо міністр оборони особисто дозволить" - військову вчетверте не взяли на курси офіцерів
Фото: facebook / Поліна Кравченко

24-річна Поліна Кравченко поскаржилася на те, що їй відмовили у вступі на програму навчання офіцерів Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові через її стать. Про це вона написала у Facebook.

Кравченко служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на Донецькому напрямку.

У своєму пості дівчина написала, що хотіла отримати офіцерське звання, щоби стати командиркою взводу артилерії, і для цього намагалася вступити до вишу на програму "Здобути офіцерське звання за один рік", але в день здачі документів її повідомили, що жінок не набирають.

"Знову нас обмежують, і закон про гендерну рівність не до кінця гендерний. Приїхала, щоб стати командиром взводу артилерійських підрозділів, - кажуть неможливо. Тільки я чомусь почала службу з "неможливого" навідника гармати МТ-12".

"27 липня мені позвонили знайомі та сказали, що відбір розпочато, – повідомляє сайт Заборона. – Я зайшла на сайт вузу і переконалась, а також подивилася вимоги до кандидатів. Там йдеться про те, що конкурсанти мають бути до 40 років, мати вищу освіту й так далі, але немає нічого про те, що жінкам поступати не можна. Я знала, що до цього можуть виникнути питання, тому спершу передзвонила до приймальні та уточнила. Мені сказали: "Це не проблема. Збирайте потрібні документи та приїжджайте".

Але коли військова приїхала до вузу, їй відмовили.

"Ми намагались апелювати до закону про гендерну рівність, але це не допомогло. Сказали, лише якщо міністр оборони особисто дозволить, тоді нас допустять до конкурсу на цю програму".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я ніколи не чула слів - філософиня, астрономиня" - дітям у Славському розповіли про гендер

За даними Генштабу, які наводить ВВС Україна, у Збройних силах на різних посадах проходять службу понад 25 тис. жінок. Із них понад 3 тис. – офіцери. Досі в Україні немає жодної жінки-генерала і лише 70 жінок обіймають посади полковників.

"Цей експеримент (курс "Здобути офіцерське звання за один рік") був запроваджений академією вперше. Наразі він передбачає підготовку командирів для артилеристських і механізованих підрозділів. Якщо він буде вдалим, ми плануємо розширювати спектр спеціальностей, на яких зможуть навчатись жінки. Але зараз, враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено. Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності, - каже т.в.о. начальника Академії сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович.

Зараз ви читаєте новину «"Якщо міністр оборони особисто дозволить" - військову вчетверте не взяли на курси офіцерів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути