Польща шукає засоби для попередження енергетичної кризи.
Пише експерт Українського інституту майбутнього Іван Дуднік.
"2018 рік Польща завершує гострою енергетичною дискусією. Підвищення цін на квоти викидів вуглецевого газу у ЄС та неготовність Польщі до переходу на відновлювальні джерела енергії, що відбувається на тлі майбутніх виборів. Це змушує правлячу партію шукати шляхи попередження економічно-енергетичної кризи. Крім того, Польща шукає способи підвищення енергетичної незалежності.
Польською приватною компанією Polenergia спільно з норвезькою Equinor буде реалізований проект третьої вітроелектростанції в Балтійському морі. Потужність майбутнього вітроенергетичного комплексу складатиме 1560 МВт і розташовуватиметься він на межі польської виключної економічної зони. Інші два проекти є найбільшими в Польщі. Вони вироблятимуть електроенергію з 2025 року", - пояснює Іван Дуднік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз: куди найчастіше їздять українці
На його думку, ціна на електроенергію у Польщі залишиться на рівні 2018 року.
"Міністерство енергетики планувало заморозити цьогорічні тарифи на електроенергію і змусити енергетичні компанії знизити тарифи місцевим органам влади і підприємцям. Натомість останні отримають компенсацію вартості витрачених на квоти викидів вуглекислого газу коштів. Таким чином, уряд переходить від ринкової регуляції енергетичного сектору до ручного управління. Уряд був звинувачений у "незаконній" державній допомозі. Тому для відходу від звинувачень у невиправданій державній допомозі уряд планує уникнути підвищення цін на електроенергію шляхом зниження податків" - додає експерт.
На україно-польському кордоні будуть відкриті п'ять нових пунктів пропуску. Про це заявив посол України у Варшаві Андрій Дещиця в інтерв'ю інформагентству "Укрінформ".
Коментарі