Американські вчені встановили, що гени можуть відігравати певну роль у дружніх відносинах.
Матеріалом для дослідження послужили дані з шести генів, отримані приблизно від п'яти тисяч людей. У кожному гені вчених цікавило одне - однонуклеотидний поліморфізм (single-nucleotide polymorphism, SNP) - мінімальна варіація послідовності ДНК.
Після того як автори врахували ефекти генетичної схожості, які дають стать, вік, расову приналежність і спільне походження, виявилася цікава закономірність: у людей, що перебувають в дружніх стосункахх, частіше трапляється один і той же SNP в гені дофаминового D2-рецептора DRD2 і різні варіанти гена CYP2A6.
Точні функції цих генів поки не визначені, але DRD2 може впливати на розвиток алкоголізму, а CYP2A6 пов'язаний з "відкритістю" людини, її прагненням до нових ідей і вражень.
Генетична сумісність може бути вигідна з еволюційного погляду. Приміром, "загальний" рівень захищеності людей з підвищеною стійкістю до бактеріальних інфекцій, які проводять час разом, стає ще більш високою, оскільки бактерії просто не знаходять уразливого організму. З іншого боку, друзями часто стають люди зі схожими поглядами і загальними інтересами, а поведінка людини визначається великою кількістю генів; колег авторів дивує те, що відмінності були виявлені на нижчому рівні - рівні окремих SNP.
За матеріалами: Компьюлента
Коментарі