У Севастополі понад 5 тисяч осіб з поданих з початку року на скорочення 7 тисяч працівників - вільнонаймані Чорноморського флоту Росії.
Про це повідомила виконуюча обов"язки директора міського центру зайнятості Світлана Рендак на засіданні міської антикризової групи, що проходило під головуванням голови міської адміністрації Сергія Куніцина
"У перших числах квітня - і це нас дуже турбує - ми практично щодня реєструємо списки на звільнення 500-800 осіб", - розповіла Рендак.
При цьому вона додала, що за аналогічний період минулого року було попереджено про звільнення близько 3 тисяч працівників, а фактично було скорочено близько 900 людей.
За перший квартал було створено 1,5 тисячі нових робочих місць
"Як буде цього року невідомо, але поки що звільнено і прийшло до нас для постановки на облік 450 осіб", - сказала вона.
Як підкреслила керівник центру зайнятості, "загострюється становище по Чорноморському флоту: з названих мною 7 тисяч чоловік, поданих на звільнення, 5100 вільнонайманих подано на скорочення з організацій ЧФ РФ".
Усього на ЧФ РФ вільнонайманих, за даними Рендак, 17 тисяч 300 осіб, абсолютна більшість з яких - громадяни України.
І це, як сказала вона, "ще не все: до кінця квітня-травня прийде перша хвиля, котра була наприкінці січня - у лютому, а друга хвиля буде в червні".
За інформацією Рендак, в Севастополі на обліку перебуває 2530 безробітних, "і так трималося практично весь квартал, різких сплесків реєстрації за цей період не було".
Вона також із задоволенням зазначила, що за перший квартал у місті створено 1,5 тисячі нових робочих місць, понад 3,2 тисяч осіб за цей період було прийнято на вакантні місця.
Міська служба зайнятості з початку року працевлаштувала 750 осіб, повідомила керівник.
Вона також зазначила, що "на жаль, кількість вакансій у базі даних зменшується, уже 1300 вакансій, а було близько 3 тисяч, причому майже 70% вакансій - робітничі професії".
За її твердженням, "баланс "попит-пропозиція" загострюється, на сьогодні "навантаження" - одна особа на місце, але по службовцям і фахівцям виходить 3 особи на місце".
Згідно з угодою між Росією і Україною від 1997 року, ЧФ РФ орендує об"єкти в Криму до 2017 року з можливістю продовження терміну оренди. Москва хотіла б продовжити термін оренди, нинішня влада в Києві не бачить підстав для цього. Влада України неодноразово звинувачували ЧФ в недотриманні законів країни перебування, зокрема, в питаннях власності, і добивається проведення інвентаризації майна флоту. У той же час, багато українських політиків і експерти визнають, що ЧФ РФ забезпечує роботою десятки тисяч громадян України.
За матеріалами УНІАН, ТСН, РИА Новости
Коментарі