неділя, 28 січня 2024 05:50

Чому сьогодні не можна вбивати будь-яких комах: головні заборони у Єфремів день

Чому сьогодні не можна вбивати будь-яких комах: головні заборони у Єфремів день
У Єфремів день не можна вбивати будь-яких комахФото: pinterest

28 січня вшановують преподобного Єфрема Сиріна, якого називають учителем покаяння.

Єфрем жив у IV столітті в Месопотамії (нині територія Іраку). Він був родом із сім'ї землеробів, батьки намагалися виховати його благочестивою людиною. Але він, будучи юним, часто затівав сварки, бо вирізнявся важким характером і навіть сумнівався в промислі Божому, поки з ним не стався один випадок.

Якось Єфрема несправедливо звинуватили в крадіжці овець і на 70 днів посадили до в'язниці, де теж сиділи хибно звинувачені люди. Молодий чоловік не міг зрозуміти, чому безневинні очікують на суд, і якось уночі почув голос - той велів йому згадати свої ранні гріхи. Єфрем пригадав і розповів співкамерникам історію, як він випустив із загону чужу корову і її розтерзали звірі. Інші також почали згадувати свої проступки. Далі сталося несподіване: на суді Єфрема та всіх невинних виправдали, а знайшли справжніх винуватців злочинів. Молодий чоловік був настільки вражений, що вийшов із в'язниці, вирішив стати пустельником і пішов у гори, де практично весь час молився і тлумачив священні писання.

Майже 15 років Єфрем провів в учнях у знаменитого подвижника святого Якова, а також довгий час жив у монастирі поблизу міста Едесса в Сирії. Там він став учителювати, а кожну свою проповідь починав викриттям своїх гріхів.

Преподобний Єфрем став автором багатьох молитов і піснеспівів, які використовуються в церковному богослужінні. Кожного дня Великого посту читають його покаянну молитву, що закликає до духовного оновлення "Господи і Владико живота мого...".

Прикмети

якщо день вітряний - сирим буде весь рік;

ліс почорнів - чекай тепла;

яскраві зірки - до морозу, тьмяні - до тепла;

ясний день видався - літо буде спекотним і сухим.

Що не можна робити

лихословити, сваритися, робити непристойні вчинки;

відмовляти в допомозі та милостині;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благовіщення-2024: нова дата, що важливо знати про цей день

ображати тварин.

У народі вважається дуже поганою прикметою цього дня вбивати в будинку будь-яких комах: павуків, цвіркунів і навіть тарганів - можна накликати біди й нещастя.

Заборонено також ображати кішок або інших вихованців.

Що можна робити

У день пам'яті святого Єфрема добре покаятися у своїх проступках, як це свого часу зробив сам святий, попросити в Господа вибачення і в тих, кому завдали неприємностей. До преподобного Єфрема Сирина звертаються, коли долають злість і гнів, святого просять напоумити чоловіків, схильних розпускати руки, моляться за мир у сім'ї, домі та державі.

Великдень для багатьох вірян є одним з найголовніших релігійних свят. Це перехідне свято, а значить його дата щороку змінюється.

Цього року в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня, а католики — 31 березня. Тобто різниця становитиме понад місяць.

Зараз ви читаєте новину «Чому сьогодні не можна вбивати будь-яких комах: головні заборони у Єфремів день». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути