середа, 07 квітня 2021 13:31

Чому березовий сік краще пити свіжим. Як його зберігати

Чому березовий сік краще пити свіжим. Як його зберігати
Березовий сік консервують із додаванням різних фруктів. Також із нього роблять квас. Фото: pinterest.com

Збирати березовий сік починають із першим весняним потеплінням.

Дерева набирають вологу від землі, яка розносить поживні речовини стовбуром, розповіла Gazeta.ua жителька селища Кодра, що на Київщині, Людмила Оборська.

"У цей час найбільше вологи є в стовбурі. Коли починають набухати й розпускатися бруньки, збирати березовий сік припиняють", - пояснює вона.

У необробленому вигляді березовий сік можна зберігати не більш ніж 5 днів у прохолоді. Згодом він починає мутніти та стає непридатним до вживання.

"Але для найкращого ефекту його треба пити одразу. Саме свіжий сік має найбільше поживних речовин і діє на користь організму", - каже Людмила.

Для того, щоб законсервувати напій на зиму, варто нагріти сік до 80°С і залити в пастеризовану банку або пляшку. Тримати напій потрібно в прохолодному темному місці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як збирати березовий сік - інструкція

"Є багато рецептів для консервації. Зокрема з лимоном - він додає кислинку та освіжає смак. Туди ж додають цукор та іноді м'яту. Якщо хочеться солодшого - можна додати апельсин. Зазвичай кидають небагато фруктів, щоб тільки надати відтінку й без того неповторному смаку соку. Такий напій можна зберігати майже рік", - розповідає Оборська.

Для виготовлення соку використовують також сушені яблука й груші, ківі, шипшину тощо.

Щоб запустити процес бродіння можна додати трохи родзинок. Їх також використовують для приготування квасу з березового соку.

"Квас готують із додаванням ячменю або родзинок. Такий напій настоюється приблизно 3 тижні. Однак випити його варто до осені, щоб не зіпсувався", - додає Людмила.

До складу березового соку входить багато важливих мікроелементів, таких як кальцій, залізо, глюкоза, дубильні речовини й органічні кислоти. Навесні ця речовина допомагає здолати авітаміноз, зміцнити імунітет. Сік корисний для шкіри й волосся. Він добре впливає на роботу органів травлення, жовчного міхура, печінки. Сік використовують для допоміжного лікування онкологічних захворювань, алергій.

Зараз ви читаєте новину «Чому березовий сік краще пити свіжим. Як його зберігати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути