Протягом останніх 100 років в Україні свідомо знищили носіїв гену совісті, духу, гідності, працелюбства, звитяги, українства. Тому зараз ми маємо мільйони бюрократів, які крадуть, незважаючи на існування держави, а народ мовчить.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповіла головний редактор видання "Дзеркало тижня" та дружина політика Анатолія Гриценка Юлія Мостова.
"Чотири президенти, шість Верховних Рад, два десятки урядів, десятки тисяч місцевих депутатів, мільйон міліціянтів, податківців і митників. Це ж не американські чи російські шпигуни – кров від крові й плоть від плоті – українське суспільство, наші з вами сусіди, - зазначила вона. - Це ми продукуємо таку владу, опозицію, таких суддів, медиків, митників і вчителів. Це ми й є".
Протягом сторіччя кращих представників українства свідомо знищували.
"У кожного народу є носії концентрованого позитивного гена. У нас цих носіїв просто вибивали. Ген совісті, духу, людської гідності – розстріляли в 1920-х. Ген працелюбства, тих, хто був сіллю цієї землі, – у 1930-х виморили голодом, вивезли, позбавили всього", - нагадала Мостова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Янукович не досидить до кінця" - Юлія Мостова
Найбільш хоробрі полягли на полі бої, а найрозумніші поїхали в Москву чи взагалі емігрували після падіння залізної завіси.
"Люди з домінуючим геном звитяги, із зіркою чи з тризубом на кокарді – ті, які під час війни звали за собою в атаку й не ховалися за чиїсь спини, – здебільшого там і лишилися, на тих полях. Людей, які усвідомлювали українство, мову, культуру, після війни порозкидали по тюрмах. А тих, хто від природи є талановитими менеджерами, хто підіймався на 5 сантиметрів вище за інших, – забрали в Москву. Рештки ініціативних і авантюрних, у доброму сенсі, людей залишили країну, коли впала залізна завіса", - зазначила журналіст.
На жаль, нікому в Україні не потрібні ефективні менеджери та носії позитивних генів.
"Тому в кожного політичного лідера тут мало бути тільки одне завдання: серед тонн пустої породи знайти самородків, які є носіями цих генів, піднести їх на якихось соціальних ліфтах, створити умови для цього. Та кому це було потрібно? Затребуваними були лояльність, підлабузництво. Архітектори схем, покірні виконавці – й усе", - підсумувала вона.
Коментарі
12