Американські та французькі біологи провели нове дослідження фауни в зоні навколо Чорнобильської АЕС, результати якого суперечать повідомленням про те, що там нібито процвітає життя.
Про це повідомляє Бі-бі-сі.
Дослідники, які протягом трьох років вивчали чисельність тварин в 30-кілометровій зоні, прийшли до висновку, що радіоактивні опади, що випали там в 1986 році, все ще чинять негативний вплив.
Більш ранні дані вказували на те, що в умовах відсутності людини в цій зоні, там зросла чисельність багатьох тварин.
Нагадаємо, раніше генеральний директор ДСП Чорнобильська АЕС Ігор Грамоткін заявив, що на сьогодні Чорнобильська атомна електростанція перебуває в абсолютно безпечному стані.
"Сьогодні колектив успішно впорався з тим обсягом робіт, який стояв перед нами в 2009 році. Ми в повному обсязі забезпечили дотримання правил радіаційної безпеки, ядерної безпеки, і сьогодні наш об'єкт у безпечному стані. Це пряма заслуга уряду і особисто прем"єр-міністра", - сказав він.
Найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі - аварія на Чорнобильській АЕС - сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Було забруднено територію площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Постраждали північна частина України, захід Росії і Білорусь. 15 грудня 2000 станцію було зупинено.
Тим часом, Чорнобиль притягує до себе все більше туристів з усього світу. У 7 тис. мандрівників, які відвідали зону в 2009 році, цікавість виявилася сильнішим за страх радіації. Іноземці, як і туристи-співвітчизники, поступово долаючи страх перед можливими залишками радіаційного зараження, почали відвідувати Чорнобиль ще з 1990-х років. У 2002-му вийшла доповідь ООН, згідно з яким у більшості місць зони відчуження відтепер можна було залишатися без особливої шкоди для організму.
Коментарі
3