За інформацією газети "Комерсант" причиною відмови стали її зв"язки з двома "сумнівними" олігархами - алюмінієвим магнатом Михайлом Чорним і співвласником компанії Rosukrenergo Дмитром Фірташем.
Затвердженню на високу посаду перешкодила зроблена британською контррозвідкою MI5 доповідь, у якій були проаналізовані відносини баронеси з двома "сумнівними олігархами, підозрюваними в зв'язках з організованою злочинністю і російською мафією".
Першим з них є співвласник компанії Rosukrenergo Дмитро Фірташ. За даними MI5, кілька років назад офіс пані Невілл-Джонс одержав від британського бізнесмена Роберта Шетлера-Джонса, пов'язаного з паном Фірташем, 20 тисяч фунтів (майже $31 тисячу). Сам британець стверджує, що діяв від свого імені, однак контррозвідники не виключають того, що пожертвування зробив саме пан Фірташ.
Другим олігархом, названим у доповіді MI5, є алюмінієвий магнат, екс-бізнес-партнер Олега Дерипаски Михайло Чорний, котрий зараз проживає в Ізраїлю.
Йому заборонено в'їзд до США та низки інших країн за відмивання грошей, нелегальні угоди і ймовірні зв'язки з російською мафією.
Як повідомляється в доповіді, пан Чорний є основним фінансовим спонсором антитерористичного "Саміту розвідок" у Вашингтоні, у якому протягом декількох років брала участь і пані Невілл-Джонс.
Сама баронеса заявила, що не знайома особисто з вищезгаданими людьми і не має ніякого відношення до організованої злочинності.
Проте Девід Кемерон вирішив перестрахуватися і призначити на настільки високу посаду, що має доступ до секретної інформації, іншу людину - колишнього голову об'єднаного парламентського комітету з розвідки сера Пітера Рікетса.
У свою чергу, за інформацією ЗМІ, почувши новину баронеса оскаженіла. Вона заявила про готовність піти у відставку з посади заступника міністра МВС із питань безпеки, на котру була призначена після травневих виборів. Офіційної реакції адміністрації Девіда Кемерона на цю пропозицію поки не надходило.
Коментарі