Сьогодні об 11.00 відбулася нарада заступника голова Житомирської облдержадміністрації Миколи Дейсана з представниками молокопереробних підприємств.
Зокрема, обговорювали питання вчасних розрахунків підприємств із населенням за здане молоко.
Микола Дейсан сказав, що нині держава робить все, щоб зберегти поголів'я худоби. Попросив бізнесменів переглянути закупівельні ціни на молоко. І озвучив вартість за здане молоко на Житомирщині - 1,60 грн. за літр, на Вінниччині - 2 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На суд над "свободівцями" не пустили ані адвоката, ані свідків
"Ціни були у всіх областях однакові: і у Вінниці, і в Криму. Десь там 5-10 копійок різниця. Все це сталося за два тижні. Майже пів-України підняли ціни, а наші десь тут пригальмували, не встигли крокувати у ногу з іншими", - зауважив Дейсан.
Щодо існування "молочної" мафії заступник губернатора закликав розбиратися із цим Антимонопольний комітет і правоохоронні органи.
"Я знаю, що ціни практично однакові і є підстави розібратися, чому такі ціни. Є декілька маслозаводів, які трошечки дорожче закуповують молоко, ніж інші", - додав Дейсан.
Чиновник закликав створити кооперативи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Житомирщині селян змушують продавати молоко за безцінь
"Це не значить, що треба купувати молоковози, холодильні камери, що треба зробити статут і печатку. А зібратися біля сільської ради і сказати: от є 5 заводів, а давайте здавати, наприклад, одному, хто на 50 копійок більше заплатить. Треба, щоб хтось укладав угоду, домовлявся про ціну", - говорить Микола Дейсан.
Керівник Антимонопольного комітету в Житомирській області Олександр Безсмертний запевнив, що будуть перевіряти закупівельні та оптово-відпускні ціни на молоко.
"І будемо порівнювати з цінами у місцевих магазинах. В разі чого будемо вживати заходів до порушників", - сказав Безсмертний.
Директор одного із найбільших маслозаводів в області "Рудь" Петро Рудь сказав, що роблять ставку на колгоспи, а не населення.
"Платимо їм по 3,50 грн. Населення є населення. Яка якість молока, така й ціна", - говорить Рудь.
Коментарі