Росія в цих уривках згадується тричі: як осередок ксенофобії, у зв"язку з утисками опозиції та в зв"язку з обмеженнями свободи слова і зокрема журналістів. Безуспішна боротьба із ксенофобією, втім, загальноєвропейська тенденція, вказують правозахисники. А ось пресинг преси характерний лише для небагатьох країн. У їхньому числі й Росія, причому AI особливо акцентує увагу на вбивстві журналістки Ганни Політковської, яка займалася чеченською проблематикою.
Є країни, де ЗМІ затискають більше, ніж в Росії, але їх, на думку AI, зовсім небагато. У Росії поки не дійшло до інтернету, а ось влада Китаю, Ірану, Сірії, В"єтнаму та Білорусі активно бореться за чистоту й віртуального простору, сообщает "Эхо Москвы".
"Інтернаціональна Амністія" - одна з найобережніших в оцінках правозахисних організацій, її експертизи приймаються навіть російськими судами, пояснює Світлана Ганнушкіна з комітету "Цивільне сприяння", і якщо вже й вона все ширше критикує російську владу, то ситуація з правами людини в Росії дійсно погіршується, повідомляє NEWSru.
Коментарі