Коли позначки термометрів сягають +30°С, краще зменшити перебування на вулиці.
Інші поради, як врятуватися від спеки - розповіла сімейна лікарка 4-ї лікарні Другого медичного об'єднання Львова Оксана Савчишин у коментарі виданню "Твоє Місто".
Серед загальних рекомендацій:
- уникати перебування надворі в обід;
- прикривати голову капелюхом чи хусточкою;
- носити комфортний одяг із натуральних тканин світлого кольору, вільного крою;
- вживати більше рідини;
- не виконувати фізичних навантажень, зокрема, в обідній час;
- уникати вживання алкоголю;
- споживати менш жирну та неважку для організму їжу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частину України заливатимуть дощі: де пройдуть грози
Спека особливо небезпечна для малюків та дітей дошкільного віку, а також для людей за 60. Бути обережними треба і тим, хто має хронічні захворювання чи ожиріння.
Також можна охолоджуватися у вуличних фонтанах. Але варто робити це так, щоб не було різкого охолодження - наприклад, від 30 до 10 градусів. А якщо діти у фонтанах бігають роздягнені, слід стежити, щоб вони не отримали сонячних опіків.
При сонячних опіках потрібно охолодити шкіру. Якщо є гарячка - випити жарознижувальні. Пентанолом можна змащувати тільки через деякий проміжок часу. Народні методи лікування краще не застосовувати.
За прогнозом синоптиків, влітку 2022 року в Україні очікується аномально тепла погода та дефіцит опадів, особливо у західних областях. Про це повідомила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух.
Коментарі