Країни єврозони і МВФ пообіцяли надати Греції кредити на 110 мільярдів євро для рефінансування зовнішньої заборгованості країни. Зараз вона досягає 300 мільярдів євро. Заходи направлені як на запобігання дефолту Греції, так і на забезпечення стабільності в єврозоні.
Афіни у свою чергу обіцяють удатися до заходів жорсткої економії і скоротити бюджетний дефіцит з 13-ти % до 3% до 2014 року. Ринки проте настроєні скептично:
"Я не думаю, що відбудеться катастрофічний обвал євро, - говорить аналітик, - але не вважаю, що євро чекає і значущий підйом. Оскільки все ще відкритим залишається питання: чи вийде у Греції справитися з ситуацією і зробити якісний стрибок."
У Німеччині, якій належить стати головним донором серед держав зони євро, стурбовані тим, що відбувається.
З листопада цього року (моменту, коли позначилися проблеми в Греції) євро втратив 12 % по відношенню до долара. Інвестори побоюються, що криза може торкнутися Іспанії і Португалії.
7 травня в Брюсселі пройде екстрена зустріч глав держав і урядів 16 країн євро зони , на якій буде обговорена загальна ситуація навколо Греції. Можливо, розглядатиметься і положення у низки інших країн єврозони, де може повторитися "грецький сценарій".
Коментарі