Субота, 07 червня 2008 14:13

23 людини загинули від рук угандійських повстанців у Південному Судані

Щонайменше 23 людини загинули в результаті нападу угандійського повстанського угрупування "Армія опору Господа" (АОГ) на село Набанга в Південному Судані. Про це повідомив сьогодні міністр інформації Південного Судану Габріель Чангсон Чанг.

"В ході зіткнення загинули 23 людини, зокрема 14 наших солдатів, - заявив він. - Ці дії АОГ ми сприймаємо як оголошення війни і остаточний сигнал про те, що мирні переговори, що тривали два роки, за нашим посередництвом між повстанцями і урядом Уганди закінчилися безрезультатно".

У квітні в села Набанга, розташованою на межі з Демократичною Республікою Конго, лідер АОГ Джозеф Коні повинен був підписати остаточну мирну угоду, яка поклала б 20-річній громадянській війні, що забрала життя близько 100 тис угандійців. Проте цього не відбулося. Тим самим влада Уганди остаточно переконалася, що Коні не зацікавлений в переговорах і просто тягнув час для того, щоб перегрупувати сили і переозброїтися.

У четвер було оголошено, що Уганда, Судан і ДР Конго планують сумісну операцію по ліквідації АОГ. Свою готовність подати підтримку в боротьбі з бойовиками виразили місія ООН в ДР Конго і США.

Джозеф Коні звинувачується Міжнародним кримінальним судом у злочинах проти людства, зокрема, в звірячих вбивствах і зґвалтуваннях, викраданні дітей. За даними гуманітарних організацій, що працюють в регіоні, повстанці викрали декілька сотень чоловік тільки за останні три місяці.

Армія опору Господа (АСГ або LRA, Lord"s Resistance Army) - угандійське націоналістичне парахристиянське повстанське угрупування. Рекрутує своїх солдатів із представників народності ачолі.

Заснована Джозефом Коні, який оголосив себе пророком і голосом Святого Духа - наступником Еліс Лаквені, і привласнив собі титул генерал-майора. Другою людиною в армії якийсь час був Вінсент Отті, який був страчений Джозефом Коні 2 жовтня 2007 року. Угрупування діє з 1987, б"ючись проти уряду Мусевені за встановлення в Уганді теократичного режиму, заснованого на 10 біблейських заповідях.

Передбачається, що бази і опорні пункти АСГ знаходяться на півдні Судану і на суміжних до Уганди територіях ДР Конго. Сумну популярність придбали масовими викраданнями дітей, з яких вербують бойовиків. По ідеології організації, нове суспільство можна побудувати тільки з дітей, не заторкнутих гріхами сучасного світу, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Зараз ви читаєте новину «23 людини загинули від рук угандійських повстанців у Південному Судані». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода