У Києві розпочався ХХ міжнародний етнофестиваль "Країна Мрій". Ювілейний захід організували в Ботанічному саду імені М.М. Гришка.
Традиційно "Країна мрій" збігається зі святом Івана Купала. Це - найбільший етнофестиваль та найдавніший музичний фестиваль України. Його у 2004 році заснував музикант і композитор Олег Скрипка.
Цьогоріч фестивалю виповнюється 20 років. Він пройде у форматі затишного родинного свята. У рамках заходу благодійний фонд Олега Скрипки "Країна мрій" проведе збори на потреби дітей і українських захисників. Кореспондентка Gazeta.ua побувала на відкритті заходу й дізналася, чим особливий ювілейний етнофестиваль.
"Країна мрій" триватиме три дні - з 21 по 23 червня. Для гостей підготували 15 тематичних майданчиків, книжковий ярмарок, алеї майстрів і крафтярів, дитячу галявину, поетичну майстерню. Підготували дві музичні сцени - фольклорну і сучасну етнічну. Відвідувачі можуть взяти участь у майстер-класах з традиційного українського мистецтва.
Окрім традиційних майданчиків, на цьогорічному заході започаткували "Кримську сцену: Bağçasaray". Кримськотатарська спільнота підтримує фестиваль уже 18 років, розповів Олег Скрипка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стала відома іноземна хедлайнерка Atlas United 2024
"Українська пісня, українська традиція - це вже тренд. І цей фестиваль, як би не було важко його організувати під час війни, він наймасштабніший за всі 20 років. Ми маємо дуже потужну спільноту, молодь, яка високо тримає прапор української культури", - сказав засновник етнофесту.
Протягом трьох днів фестивалю виступлять 35 українських фольклорних гуртів. Усі пісні звучатимуть наживо - це одна із вимог і особливостей "Країни мрій".
"Плануємо отримати й державну підтримку. Також хочемо залучати й іноземних артистів. Зараз у нас представлені і японська, і індійська. Сьогодні виступатиме виконавець класичного американського блюзу. Фестиваль триматиме планку, яку ми підняли високо", - зазначив Скрипка.
Участь у фестивалі взяли тисячі виконавців і майстрів. Гості зможуть долучитися до чайних церемоній, практики цвяхостояння тощо. Такий масштабний фестиваль організувати важко, зізнається музикант.
"Це й фінансування, і пошук підтримки, отримання дозволів. Артистів у нас багато, бо у нас творча країна, що обʼєдналася в серйозну спільноту. Якщо 20 років тому виконавці чи поціновувачі фольклору були екзотикою, то сьогодні - це популярно серед українців. Наша задача - показати автентичну й традиційну музику й те, як виконавці працюють із фольклором. Із великою пошаною і знанням. На фестивалі лунатиме тільки живе виконання без "фанери", щоб почути, як музика звучить в оригіналі", - говорить Олег Скрипка.
На заході працюють фудкорти з вуличною їжею й напоями, а також сувенірні й крафтові крамниці. Квиток на фестиваль вартує 600 гривень. За три дні свята треба заплатити 1600 грн. Для військових і дітей до 12 років - вхід безкоштовний. "Країна мрій" працюватиме щодня з 12:00 до 21:00.
"Країна мрій" має два сезонні формати - літній і зимовий. Перший етнофестиваль відбувся на Співочому полі. Його гімном стала однойменна пісня та хіт гурту Воплі Відоплясова "Країна Мрій".
За роки існування фестивалю його виконавцями, майстрами та гостями стали представники понад 30 країн світу - Польща, Литва, Чехія, Македонія, Румунія, Австрія, Бразилія, Канада, США, Туреччина, Фінляндія, Велика Британія, Франція, Норвегія, Індія тощо.
Коментарі