У Прип'яті відбулася масштабна мистецька акція Chornobyl.35 із нагоди 35-х роковин із дня трагедії на Чорнобильській АЕС.
У ніч на 26 квітня понад 40 організаторів, журналістів і митців зібралися на центральному майдані міста, біля палацу культури "Енергетик".
На заході представили виставку фотографа Дениса Копилова "Чорнобиль. Ковчег" і першу в Україні діджитал-ікону "Чорнобильський Спас".
"На іконі учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС зображені на рівні зі святими. Фігурує відома Чорнобильська сосна - образ, що не є вигаданим людиною - водночас схожий і на хрест, і на тризуб, що є малим гербом України", - розповідають організатори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилися кадри зони відчуження до роковин аварії на ЧАЕС
Музично-поетичний проєкт "Евтепра" та PRIPYAT.Pianos під імпровізовану музику декламували вірші, присвячені трагедії на ЧАЕС.
Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір провів першу в зоні відчуження церковну службу. Після хвилини мовчання ліквідатори наслідків вибуху, місцеві жителі та їхні діти запалили свічки. 35 вогнів символізують роки, що минули з дати аварії.
Вибух на ЧАЕС стався в ніч на 26 квітня 1986 року. Був повністю зруйнований четвертий реактор атомної електростанції. У довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Хмара з них пройшлася над більшою частиною Європи й навіть досягнула східних кордонів США. Із Прип'яті та навколишніх населених пунктів евакуювали майже 200 тис. людей. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Коментарі