У Криму понад 5 років діють санкції щодо компаній. За цей період багато власників закрили бізнес чи продали його.
Проте чимало тих, хто знайшов можливість обійти санкції, написали в ТСН.
Порушення виявили журналісти розслідувань "Настоящего времени" та "Муниципального сканера". Працівники ЗМІ 6 місяців досліджували кримський бізнес і виявили докази порушень санкцій.
Серед порушників опинилися мільярдери Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ, компанії, які перевозили "зелених чоловічків", російський бізнесмен і акціонер "Нової газети" Олександр Лебедєв, колишній міністр оборони України Павло Лебедєв. Також на півострові працюють компанії, пов'язані з німецьким авіаперевізником Lufthansa, виробником горілки Medoff, найбільшим у світі депозитарним банком Bank of New York Mellon.
Ще у минулому році заступник міністра економічного розвитку анексованого Криму Андрій Кулик розповів, що на півострові досі працюють європейські і американські компанії. Проте роблять це таємно. А з літа цього року російський уряд дозволив приховувати з державного реєстру інформацію про компанії, що перебувають під іноземними санкціями, працюють з держоборонзамовленням або мають там свої філії.
Санкції також стосуються багатьох фізичних осіб. Проте, як зазначають журналісти, в багатьох країнах ЄС немає структур, які відповідають за дотримання режиму санкцій, тому й покарань як таких за їхнє порушення немає.
За 6 місяців розслідування деякі компанії таки пішли з Криму і перестали порушувати санкції. Але це не знімає з них відповідальності, зазначили фахівці із санкційного права.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сепаратиста з Криму відправили за ґрати
Резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо "Проблеми мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також частин Чорного та Азовського морів" дає зрозуміти міжнародній спільноті, що Україна веде справедливу війну проти РФ.
Коментарі