Представник президента України в окупованому Криму Антон Коріневич відповів на закиди росіян про постачання води на півострів.
"Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов'язаних із Кримом. Питання, пов'язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна", - написав він у Facebook.
Разом із цим він нагадав росіянам шкільний курс географії.
"Річка Дніпро не тече територією Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право", - пише він.
![Представник президента України в окупованому Криму Антон Коріневич відповів на закиди росіян про постачання води на півострів](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/921/921404_1_w_590.jpg?v=0)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не думайте навіть гіпотетично обговорювати тему" - Чубаров про відновлення постачання води і світла до Криму
Представник президента України в окупованому Криму додав, що води для потреб населення Криму вистачає.
"За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. У цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами", - написав Коріневич.
Російські окупанти планують розпочати переговори з Україною щодо подачі води до Криму.
Так званий заступник голови ради міністрів - постпред Криму при президентові РФ Георгій Мурадов сказав, що Дніпровська вода починається з Росії, тому належить росіянам.
Україна постачала воду до Криму до анексії півострова Росією. 2014-го через невиплату боргів та згідно з нормами Женевської конвенції Північно-кримський канал, що був головною водною артерією для цієї території, перекрили.
Окупанти почали відчувати нестачу води вже наприкінці 2014-го, але замовчували цей факт. На загал повторювали цитату з бігборда про окупацію "Нам хоть камні с неба".
Через рік російські загарбники були вимушені припинити вирощування рису, що потребував багато води. Згодом на півночі Криму зменшили кількість вирощуваних плодових дерев.
24 серпня 2018-го через нестачу води на хімічному заводі "Кримський титан" сталися викиди, через які на території Яни Капу, Армянська і частині Херсонщини загинули рослини.
Після цього окупанти почали залучати місцевих жителів до мітингів, на яких вимагають в України подати до Криму воду.
У вересні 2018-го Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що відновлення подачі води до Криму можливе після визнання Російською Федерацією факту анексії українського півострова.
Коментарі
2