Окупаційна влада Криму пропонувала $3 млн за згоду стати ставлеником Кремля на півострові.
Про це каже заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Ахтем Чийгоз в в інтерв'ю виданню "Гордон".
"Аксьонов, Белавенцев, Теміргалієв (Сергій Аксьонов – так званий глава анексованого Криму, Олег Белавенцев – з 2014-го по 2016 рік – представник президента РФ на захопленому півострові, Рустам Теміргалієв – так званий екс-перший віце-прем'єр Криму – Gazeta.ua) кілька разів навесні 2014-го до себе запрошували, говорили, що готові зі мною співпрацювати: мовляв, Мустафа Джемілєв зі своєї позиції не зійде, але у вас не менший авторитет у народі. Загалом, дрібні, дешеві зіставлення влаштовували. Я слухав і чекав, до чого конкретно вони ведуть", - розповів Чийгоз.
Йому сказали: "Ахтем-ага, ви – яскрава, шанована особа серед кримських татар, жорсткий борець, а нам потрібний свій Рамзан Кадиров у Криму".
"Хотіли, щоб я таку роль виконував. І гроші пропонували. Перший раз пропонували близько 3 млн дол. Цифру мені особисто Аксьонов і Белавенцев озвучили", - повідомив Чийгоз.
Відповідаючи на запитання, яка цифра озвучувалася іншим кримським татарам, він сказав: "Ну, наприклад, того ж Ремзі Ільясова (заступник голови "Державної ради" окупованого Криму з 2 травня 2014 року - Gazeta.ua) купили за $300 тис., а на руки виплатили тільки $70 тис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2014-го вважав, що все закінчиться поразкою Росії за півтора року. Зараз для цього потрібно, щоб помер Путін
Він також уточнив, що сума у $3 млн під час подальших зустрічей із представниками окупаційної влади не мінялася, але мінялися умови.
"Наприклад, одного дня було сказано: забирайте район Бахчисарая, даємо вам там зелене світло, ми не втручаємося. Я відповів, що мені весь Крим потрібний. Весь і без них. Говорити з такими людьми про честь марно", - зазначив Чийгоз.
Він також висловив думку, що установка, кого з кримських татар "промацувати" на предмет зговірливості, вже була в 2012 році. Хоча в самому Криму він ніколи не стикався з російськими спецслужбами.
Співробітники ФСБ пропонували несправедливо засудженому активістові кримських татар Ільмі Умерову написати прохання про помилування Володимирові Путіну.
Коментарі
1