середа, 28 грудня 2005 18:59

Вакцинодефіцит

 

Минулими роками лікувальні заклади довго й ретельно готувалися до періоду вакцинації: закуповували препарати, шукали клієнтів, знижували ціни... Після завершення періоду боротьби з грипом неодмінно підраховували й списували нереалізовану вакцину. Тепер усе перевернулося з ніг на голову.

Нині навіть солідні страхові компанії не завжди можуть розшукати у місті вакцину для власних клієнтів. З жовтня дефіцитом стали три найвідоміші світові вакцини, які використовуються в Україні впродовж декількох років. Спершу зникла вакцина "Інфлувак" (виробник — "Солвей Фармацевтікалз", Нідерланди). Вслід за нею — "Флюорікс" ("ГлаксоСмітКляйн", Бельгія). Найдовше трималася вакцина "Ваксігрип" ("Авентіс", Франція). Але й та врешті скінчилася.

Що цікаво: вакцини вичерпалися в офіційних дистриб"юторів світових марок, які працюють у Києві. Щойно стало зрозуміло, що в Києві — дефіцит на вакцини, на міському і загальноукраїнському медичному ринках виникло кілька приватних підприємств-перекупників. Вони продавали ті ж самі вакцини, але вже на 30% дорожче, ніж офіційні дистриб"ютори. Приватні клініки платили, але ціну на вакцини для фізичних осіб, як правило, не підвищували.

Після цього на ринку Києва масово з"явилася російська вакцина "Грипол", чого також уже давно не було. Медики кажуть, що препарат за якістю суттєво поступається відомим маркам. І стверджують, що "Грипол" недостатньо очищений, тому у солідних клініках користуватися ним відверто не рекомендують.

Оскільки вибору нема, то навіть солідні приватні клініки (наприклад "Борис") тепер проводять вакцинацію саме російським препаратом. Причому, вакцинація "Гриполом" коштує стільки ж, як і значно ліпшим французьким "Флюоріксом". 2005 року на київські ринки вперше потрапила нова швейцарська протигрипозна вакцина — "Інфлексал Б". Вона найдорожча з усіх. Вакцинація цим препаратом коштувала майже 100 грн.

Медики пояснюють дефіцит
Київські медики вказують на дві причини дефіциту вакцини. По-перше, цього року набагато більше українців зробили щеплення — у деяких клініках охочих було вдвічі більше, ніж звичайно. Цьому сприяла пропаганда профілактики епідемії в ЗМІ. "Підігріла" попит й інформація, нібито новий грип буде надзвичайно тяжким (медики кажуть, що істерія нагнітається зацікавленими  фармацевтичними компаніями).Друга причина браку вакцини — ситуація за кордоном. Дистриб"ютори кажуть, що більшість бельгійського "Флюоріксу" цьогоріч викупили США, які нині проводять щеплення майже на державному рівні.

Зараз ви читаєте новину «Вакцинодефіцит». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути