Столітній будинок на Грушевського у Києві почали руйнувати ще в понеділок. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла 58-річна Ірина Потапова. Вона 8 років очолює громадську організацію "Матері Землі", офіс якої знаходиться на першому поверсі споруди.
"Будівельники приїхали сюди у понеділок. Сказали, що проводитимуть ремонт у квартирах на другому поверсі. Ці квартири належать фірмі "Грааль" Дмитра Табачника. Вони нам показали документи – дійсно це їхнє майно. Тому ми не стали заперечувати. Однак замість проводити ремонт вони почали просто знищувати стіни будівлі. Якщо подивитися у вікно другого поверху, видно, що перекриття вже немає. Найбільш активно працювати в понеділок ввечері і у вівторок вранці", - сказала Ірина.
За словами жінки, у понеділок вони викликали поліцію. Однак вона визнала дії власників приміщення законними. У вівторок на виклик приїхала не тільки поліція, а й народний депутат Ігор Луценко.
"Лише завдяки йому ми могли потрапити всередину і побачити, що там робиться. До того нас не пускали будівельники. З їхніх розмов між собою ми зрозуміли, що вони роблять таке не вперше", - розповіла Ірина.
"Першим у будинок став прориватися Миколи Марусик з "Мистецької Платформи". Він розіслав смс активістам і побіг всередину. Потім уже підключився я. Через деякий час прийшла поліція. Вони були поруч. Вже через хвилин 20 приїхав Луценко і журналісти," - каже активіст Максим Остяк, 28 років.
Крім "Матері Землі", у будинку розташовані ще кілька громадських організацій. Серед них – "Мистецька Платформа", "Маю вибір", "Шлях до майбутнього", "Планета дитини". Тут же діє "Маскувальний батальйон" та Клуб анонімних алкоголіків.
"Ми збираємося через день у підвалі будинку. Плетемо маскувальні сітки для військових на Сході. Безхатько, який живе у сусідньому будинку, підтвердив, що зруйнували не лише перекриття, а й опори споруди. Якщо вони руйнуватимуть перекриття і далі, то вся конструкція може впасти, загинуть люди. Так уже трапилося на Богдана Хмельницького", - розказала 40-річна Лілія Савкова з "Маскувального батальйону".
Нагадаємо, 25 лютого на вулиці Богдана Хмельницького обвалилася будівля початку ХХ століття. Під уламками опинилися восьмеро людей, двоє з них загинули.
Будинок на Грушевського належить до списку пам'яток історії та культури Печерського району Києва. Його у 1883 році побудував архітектор Вадим Катеринич для відомої у Києві родини швейцарського походження Бонадуерів. До 2010 року тут розташовувалися житлові та офісні приміщення.
Коментарі