Ексклюзиви
Четвер, 02 серпня 2007 07:19

Установили автоматичні контролери довкілля

СІРИЙ, наглухо закритий кіоск площею 3 на 3 метри. Такий вигляд має нещодавно встановлений на вул. Ревуцького (Харківський масив) автоматичний пост нагляду за повітрям.

Називається він "Атмосфера 10". Такий же екологи встановили й на Троєщині. Кіоск має комп"ютер. З його допомогою дані про вміст повітря передають до Головного управління охорони навколишнього природного середовища та райдержадміністрацій.

Управління охорони середовища замовило пости у Всеукраїнського науково-дослідного інституту аналітичного приладобудування.

— Плануємо облаштувати ще чотири таких пости, — розповідає "ГПУ" директор НДІ Олександр Дашковський, 72 роки. — Вартість одного — 300 тисяч гривень. Такі ж газоаналізатори виготовляють у Японії та Америці. Але наші — дешевші й кращі.

Контролери вимірюють атмосферний тиск, вміст чадного газу, метану, пропану, бутану, температуру, відносну вологість повітря, швидкість вітру. У Києві є 16 пунктів, де екологи визначають вміст шкідливих речовин у повітрі. До 2009 року управління охорони навколишнього середовища планує переобладнати всі міські пости на автоматичні.

— За показниками автоматичних постів екологи роблять висновки і про стан здоров"я людей, — додає Олександр Дашковський.

А Володимир Трокоз, 57 років, начальник Головного управління охорони навколишнього природного середовища, додає, що їхнє відомство на основі цих даних стежить, яке саме підприємство району засмічує атмосферу шкідливими викидами.

Зараз ви читаєте новину «Установили автоматичні контролери довкілля». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3831
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода