У Києві підпільно торгують російськими цукерками. Офіційно ж продаж товарів російського виробництва у нашій країні заборонений. Вони – під санкціями.
Зустріти крам РФ можна на ринках, в переходах метро та маленьких магазинах. Натомість у великих супермаркетах російські цукерки практично не продаються, пише "Страна".
Товари везуть в Україну контрабандою, бо є попит. За кілограм солодощів правлять від 295 до 450 грн.
В асортименті наступні цукерки:
- "Золоте суфле" - 450 грн;
- "Мишко клишоногий" - 370 грн;
- "Червоний мак" - 295 грн;
- "Оленка" - 355 грн;
- "Столичні" - 435 грн;
- "Золотий півник" - 345 грн.
На етикетці вказаний виробник - ПАТ "Красный октябрь" Росія, міста Москва і Рязань.
За словами одного з продавців, людям подобається красиве упакування і склад солодощів. Кожні 2 тижні йому привозять весь асортимент.
"Клієнтам подобається упаковка цих цукерок - вона дорога, святкова. Також відчувається смак шоколаду. Особливою популярністю у нас користуються цукерки "Оленка" - шоколадна начинка між шарами вафель і "Золоте суфле", - розповів продавець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із Росії намагалися незаконно переправити Covid-тести
Продавець не вважає, що, торгуючи забороненими товарами, він порушує закон.
"Я вже 3 роки продаю російські цукерки в Києві – усім смачно. Ми навіть по терміналу їх пробиваємо, так що у мене все чесно. Якщо є попит – чому б і не продавати", – додав він.
За словами іншого продавця, назва цукерок дозволяє зрозуміти їх походження. Але покупців це не зупиняє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські найманці гатили в бік наших позицій. ЗСУ не відповідали
"Це просто звичайні солодощі, ось і все, а для мене – це прибуток, оскільки цукерки популярні серед українського покупця", - сказав продавець.
Зазначається, що заборонений товар ввозиться в Україну в невеликих автобусах або в сумках людей. Незначну партію товару пропускають на кордоні за 1 тис. грн. Багато російських цукерок у прикордонних з РФ регіонах. Наприклад, у Харкові.
На Клавдіївській фабриці ялинкових прикрас виготовляли новорічні іграшки з логотипом армії Росії. Після розголосу новорічні іграшки для російської армії знищили.
Коментарі
3