За результатами перевірок, у Києві виявили 33 приватні пансіонати для літніх людей та реабілітаційні центри. Кримінальні справи порушили щодо 9 таких закладів.
Такі дані станом на 29 січня, заявив мер міста Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу.
Здійснюють перевірки міжвідомчі групи, до яких увійшли представники поліції, ДСНС та Департаменту соціальної політики КМДА.
"Ми постійно перевіряємо комунальні будинки для людей літнього віку і всі соціальні установи міста. Після трагедії, що сталася у Харкові, дали доручення перевірити, чи працюють у Києві подібні приватні заклади для людей літнього віку. Перевірки в столиці тривають", – зазначив голова столиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На землі лежать старі в памперсах. Кричать"
За його словами, міська влада фактично не може впливати на діяльність таких приватних установ, бо законодавчо це питання не врегульоване.
"Контроль за якістю послуг людям літнього віку в приватних установах повинен бути у місцевої влади. Від цього залежить безпека людей і їхнього життя. Місто підтримує розвиток приватного сектору, але виключно, якщо він працює в правовому полі. І я закликаю депутатів Верховної Ради, Кабінет міністрів прискорити розробку і впровадження норм та критеріїв надання послуг такими закладами, щоб був законодавчий контроль за їх діяльністю", – наголосив Кличко.
21 січня у Харкові в пансіонаті для літніх людей "Золотий час" на вул. Нижньогієвській, 150-Б сталася пожежа. У будинку були 33 людини. Це пацієнти й четверо працівників. Загинули 15. Усі були лежачі, то ж не могли врятуватися. За 3 дні в лікарні від стресу помер 80-річний.
4 підозрюваних у трагедії арештували без права на заставу.
Державній службі з надзвичайних ситуацій доручили перевірити стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах та гостелах України. Владі міст - провести роботу зі встановлення законності будинків для літніх людей.
Коментарі