Найдавніші пам'ятки Київської Русі були написані давньокиївською мовою . Це такі твори, як "Повість минулих літ", "Слово про Ігорів похід", "Руська Правда".
На давній Русі було дві літературні мови. Поряд з церковнослов'янською виникла на її основі також давньокиївська писемна мова зі значним впливом місцевих мовних особливостей. Іншою її назвою є — давньоруська.
Давньокиївську мову використовували для світських потреб — у державному управлінні, у князівських канцеляріях, літописах, в оригінальних і перекладних художніх творах. Цією мовою були створені "Повість минулих літ", "Слово про Ігорів похід", "Руська Правда", пише філолог Григорій Півторак для видання "Голос України".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працівникам видавали премії за використання української мови
Після занепаду Київської Русі давньокиївська мова і далі вживалася на її землях. Вона зазнавалася впливу народних діалектів на її колишній території. В народному мовленні виникли ті специфічні фонетичні, граматичні й лексичні риси, які згодом стали характерними особливостями української мови.
Кирило й Мефодій створили глаголицю. Вона зовні мало чим нагадує кирилицю. Вважають, що до глаголиці у слов'ян не було писемності, тобто не існувало літер на позначення звуків їхньої мови.
Кирило й Мефодій вичленували ці звуки і придумали для них позначки на письмі.
Коментарі