Ексклюзиви
Субота, 06 липня 2013 10:00
Ігор Луб'янов
Ігор Луб'янов
Ігор Луб'янов

Куріння перед сном

Добирався до друзів у румунські Яси. Перед тим в Україні робили семінар у Зарваниці з німцем Норбертом Нойгаузом. Він приїхав власним авто, щоб прочитати лекції про християнську демократію та місцеве самоврядування. Пропонує мені:

– Завезу до Сучави. А далі до Яс простіше дістатись.

Вирушаємо пообіді. Двічі до кордону зупиняють даїшники. Коли чують від мене українську, махають жезлом: "Щасливої дороги!" Оплачую Норбертові бензин у гривнях, а він повертає за курсом у румунських леях. За проїзд грошей не бере.

Митниці перетинаємо швидко. І злегка по дев'ятій вечора вже в Сучаві. Норберт каже, що рухатиметься далі на південь, до містечка Тирґу-Фрумос, а тоді звертає на Семигород. Міркую: від Сучави до Яс – 150 кілометрів, а від Тирґу-Фрумоса – 50. І кажу:

– Краще їдемо далі!

До Тирґу-Фрумоса приїжджаємо по першій. Малесеньке місто, світло лише в центрі. Прошу Норберта висадити мене й іду до таксівок. Питаю, як добратись до залізничного вокзалу.

– Чекай до ранку, – радить один із таксистів.

Безкоштовно, не переживай

Вокзал, виявляється, за 2 кілометри від центру. Брати таксі не наважуюсь, бо маю 15 леїв – якраз на поїзд. Стаю віддалік біля дороги, намагаюсь зупинити авто на Яси. Машин нема. Хвилин за 10 під'їждає той-таки таксист. Пропонує завезти до вокзалу.

– Безкоштовно, не переживай, – усміхається.

Вокзал – невеличкий полустанок, наглухо зачинений. Сідаю біля колії. ­Бігають пси. З жахом згадую, що закінчились цигарки. А перший потяг на Ясси – о пів на сьому ранку.

Метрів за 200 – сторожка. Виходить охоронець вокзалу, закурює. Підходжу, прошу й собі. Дає дві цигарки. Каже:

– Чого тут сидіти? Відчиню вокзал, виспишся. Кури собі всередині.

Як купував квиток уранці, не пам'я­таю. Остаточно прокинувся лише в Ясах. Мабуть, ніколи так добре не спав.

Зараз ви читаєте новину «Куріння перед сном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода