На археологічній пам'ятці Китаю бронзового віку, городищі Саньсіндуй, археологи виявили шість нових жертовних ям з 1 тис. артефактів.
Вік майже всіх знахідок визначили в 3 тис. років. Тоді тими територіями управляло царство Шу. Найціннішими предметами назвали золоті й бронзові маски, предмети з вигравіруваними драконами й коровами, мініатюрні скульптури зі слонової кістки, шовк, зразки давнього рису й насіння, передає "Сіньхуа".
Також уперше за всю історію пам'ятки вдалося виявити бронзову фігурку людини, що сидить на колінах із повернутою в бік головою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля аеропорту відкопали статуї жінки та її служниці
Як і раніше, у ямах не виявили жодних людських рештків, тому не знають точного призначення знайдених предметів. За однією з версій, тіла померлих спалювали, а в ями скидали речі, щоб не пошкодженими доправити їх у потойбіччя.
Учені сподіваються, що подальші дослідження зможуть розкрити таємниці ритуалів часів царства Шу.
Нещодавно в китайській провінції Шеньсі, на давньому кладовищі містечка Гаочжуан, виявили добре збережені бронзові люстерка. Їх клали в поховання вельмож як супровідні погребальні дари.
Дослідники розповідали, що кладовищу понад 2 тис. років. Там розташовані 400 гробниць, переважно епохи правління династії Західна Хань - 202 рік до н. е. - 8 рік н. е., хоча деякі на 250 років старші. Усередині гробниць знаходили велику колекцію керамічного й бронзового посуду.
Коментарі