Вівторок, 14 травня 2019 23:13

Знайшли поселення трипільців

Знайшли поселення трипільців
На Житомирщині проводять розкопки. Фото: 1.zt.ua

Біля Житомира під час розкопок знайшли трипільське поселення.

Про це у Facebook повідомляє Житомирський обласний краєзнавчий музей.

"На околиці Житомира, на живописному березі річки Тетерів, експедиція Інституту археології НАН України під керівництвом кандидата історичних наук Андрія Петраускаса розпочала дослідження пізньотрипільського поселення доби енеоліту – ранньобронзового віку", - йдеться у повідомленні Житомирського обласного краєзнавчого музея у facebook.

Під час розкопок вдалося натрапити на фрагменти глиняного посуду, прикрашені шнуровим орнаментом, крем'яний відщеп зі слідами обробки, кам'яну зернотерку та уламок, можливо, антропоморфної стели.

На території поселення знайшли артефакти більш пізнього часу. Це товарна пломба кінця ХІХ – початку ХХ століття. Її появу можна пояснити проходженням торговельного шляху, який з'єднував Житомир і Бердичів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скіпетр та чаші для ритуалів - показали знахідки з українських курганів

Археологи також знайшли предмети часів Другої світової війни, а саме кулю, осколки, уламок бронзового паска з нарізкою, снаряд. У цій місцевості в 1943 році тривали бої.

У селі Баговиця Кам'янець-Подільського району Хмельницької області виявили давнє поселення. Знахідка нараховує п'ять культурних шарів.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли поселення трипільців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 193
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути
Погода