Середа, 28 серпня 2019 12:54

Знайшли поховання принесених у жертву 227 дітей

Археологи розкопали поховання 227 дітей на півночі Перу. Їх усіх принесли в жертву представники культури чіму. Імперія, створена народом, проіснувала на теренах країни до XV ст.

Усі діти віком від 4-14 років. Такою жертвою прагнули умилостивити богів, які, на думку чіму, прогнівались і наслали велику Ель-Ніно - повінь. Вона знищувала землю, тварин та урожаї.

Автор: afp.com
  У Перу виявили найбільше поховання принесених в жертву дітей
У Перу виявили найбільше поховання принесених в жертву дітей

"Це найбільше місце, де знайдені останки принесених у жертву дітей. Їх можна знайти всюди, де б ви не копали", - зазначив в ефірі AFP головний археолог Ферен Кастільо.

Пампа-ла-Крус, де виявили поховання, знаходиться на невеликій відстані від поселення Хуанчакіто. Там у квітні 2018-го знайшли рештки 140 жертвопринесених дітей і 200 лам. До цього моменту вважалося найбільшим дитячим масовим похованням.

Пік дитячих жертвоприношень культури припадає на 1200-1400 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли поховання дітей у човні

Автор: afp.com
  У Перу виявили найбільше поховання принесених в жертву дітей
У Перу виявили найбільше поховання принесених в жертву дітей

У цитаделі давнього міста Чан-Чан, Перу, археологи виявили складні фігурні рельєфи культури чіму. На них зображена білка з дитинчам. Імовірно, що цим фрескам понад 500 років. Чан-Чан був столицею державного утворення Чімор і центром культури чіму. Вона існувала на півночі сучасного Перу з IX по XV століття н.е. Пізніше цей народ підкорили інки. Крім того, Чан-Чан був найбільшим містом Південної Америки - там проживало до 60 тис. осіб. Столиця чиму складалася спочатку з 9 автономних округів, кожен із яких управлявся окремим правителем, які виявили доблесть у бою. Цих правителів шанували як королів.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли поховання принесених у жертву 227 дітей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 697
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути