Вівторок, 18 вересня 2018 11:28

Знайшли ікону, котру реставрував Шевченко

Знайшли ікону, котру реставрував Шевченко
Знайшли ікону, яку реставрував Шевченко. Фото: styler.rbc.ua

У Старовижівському районі на Волині знайшли ікону. Припускають, що її реставрував Тарас Шевченко

Місцеві жителі розповідають, що він був у селі Секунь і домалював на іконі Богородиці намисто. Шевченко побував у селі 1846-го. Нібито священик попросив його відреставрувати ікону Божої матері, передає РБК.

Святині із зображенням Богородиці та Ісуса вже тоді було більше 300 років. Змалювали її з польської королеви Бони.

"Така була баба Луця. І вона казала, що Шевченко був у Секуні. Заходив до церкви і ночував у цьому будинку", – розповідає місцева мешканка Ніна Деркач.

"Якщо подивитися так на ікони - немає таких коралів або таких прикрас. Можна сказати, що він додав. Приїжджав, гостював у священика Іллі Мусійовича. Бачили, як ішов. Поважний пан у довгому одязі, у капелюсі", - додає місцевий священник Анатолій Оверчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, чим займалися турки в українських селах під час війни - добірка фото

Шевченкознавець Віктор Жедько побачив на іконі автограф поета і напис "1846 рік".

"Ось я знайшов в емблемі внизу "1846". Воно вже було заяложено, важко було. Треба було збільшувати", - говорить Жедько.

Але не всі дослідники вірять у цю історію.

"Навряд чи Шевченко відважився на іконі залишати свої ініціали, дату у медальйоні. Він професійний художник, нехай навіть на кілька годин йому доручили таку роботу", - вважає доктор філологічних наук, завідувач відділу шевченкознавства інституту літератури НАН України Олександр Боронь.

Та науковець зазначає, що з упевненістю про це говорити не можна, адже поет справді побував на Волині та міг реставрувати ікону.

Раніше під час розкопок на півдні Швеції археологи знайшли венеціанський золотий дукат XIV ст. На аверсі монети зображено Ісуса Христа, оточеного вертикальним німбом мигдалеподібної форми.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли ікону, котру реставрував Шевченко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода