Археологічна експедиція знайшла унікальні ливарні форми доби пізньої бронзи в селі Токівське Дніпропетровської області.
"Сенсація! Знову скарб! І це скарб ливарних форм, серед яких унікальні екземпляри!", - пишуть археологи.
Виявили ливарні форми для виплавки списів, сокир та кинджалів. Про це йдеться у повідомлені відділу археології Дніпровського історичного музею, передає Depo.Дніпро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли унікальні золоті прикраси
Біля села Попівка Липовецького району на Вінниччині археологи відкопали могильник Черняхівської культури III-IV ст. У могилах знайшли цінні прикраси зі скла, коралів і мушель.
"Кістки збереглися не дуже добре через високу вологість ґрунту, його хімічний склад. В останках деяких черепів практично відсутні зуби: можливо, люди тоді хворіли на цингу. У похованнях немає посуду і знарядь праці.
Є прикраси, наприклад, намисто. Цікавий факт знайдених поховань. Дітей вони також прикрашали. Я не знаю, що на той момент у них сталося, але дітей, як ми можемо судити, вони обожнювали. Діти орієнтовані на північ. Їх могили просто перевантажені інвентарем. Можливо, на той момент у цьому поселенні сталася якась демографічна криза", - розповів порталу Styler Олег Петраускас, старший науковий співробітник і завідувач відділу археології ранніх слов'ян та регіональних досліджень Інституту археології НАН України.
Коментарі