У Казахстані знайшли золотий скарб у стародавньому кургані.
Коштовності створили у VIII - VII ст. до н.е. Дослідники виявили понад 3 тисячі стародавніх ювелірних виробів, повідомляє прес-служба акима Східно-Казахстанської області, повідомляє Тelegraf.
Раніше археологи не знаходили подібні прикраси. Виявили жіночі сережки-дзвіночки, пластини і жіноче намисто з дорогоцінними каменями. Знайшли золоту збрую для коней.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці відкрили таємницю про піраміду в Казахстані
"Велика кількість цінних знахідок у даному кургані дозволяє говорити нам про те, що тут можуть бути поховані чоловік і жінка, які належали до еліти сакського суспільства", - зазначив археолог Зейнолла Самашев.
Коштовності було зроблено за унікальною технологією мікропайки.
"Це зовсім інший погляд на історію нашого народу. Все, що ми сьогодні знаходимо, свідчить про те, що у людей того часу були розвинені технології, металургійна спеціалізація, а значить, були відкриті розрізи, шахти, видобуток руди, збагачення, плавка і отримання кінцевого продукту. Була глибока індустріальна культура. Це повністю змінює образ кочового народу ", - сказав акім області Даніал Ахметов.
Вчені виявили у Казахстані унікальний напис, який видно лише з космосу. При ретельному вивченні знімків Торгайского степу науковці розгледіли на них невідомі об'єкти. За обрисами вони нагадують ієрогліфи.
Коментарі