Опублікували фото родинного маєтку Скоропадських. Він був розташований у сучасному селі Полошки Глухівського району на Сумщині на річці Вербовитець.
Гетьман Павло Скоропадський успадкував його від батька, йдеться на Facebook-сторінці "Родина Скоропадських".
Діти Скоропадських проводили у маєтку літо. Вони з допомогою дорослих будували українські хатки під стріхою, обробляли город, спілкувалися із селянськими дітьми та вчили від них українську мову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Останній гетьман України народився у сім'ї царського офіцера
За радянських часів на місці маєтку збудували клуб.
Сам Павло Скоропадський дитинство провів у родинному маєтку Тростянець у Харківській губернії. Навчався вдома та у Стародубській гімназії. 1886 року після передчасної смерті батька вступив до петербурзького Пажеського корпусу, де навчалися лише діти з вищих аристократичних кіл.
Гетьман Павло Скоропадський народився 15 травня 1873 року у місті Вісбаден, Німеччина, в родині офіцера армії Російської імперії Петра Скоропадського.
1893-го Скоропадського скерували на службу до Кавалергардського полку. Через 2 роки отримав призначення на посаду полкового ад'ютанта, у грудні 1897-го став поручником. 1904 року вирушив на чолі сотні Читинського козацького полку на фронт російсько-японської війни. Повернувся в чині полковника із золотою шаблею за хоробрість.
Революцію 1917 року зустрів командувачем 34-го армійського корпусу на Волині. Українізацію військових частин не підтримував, але на вимогу уряду УНР українізував свій корпус і домігся виведення його в тил на переформування. 34-й армійський корпус Скоропадського стримував наступ більшовицьких військ на Україну.
29 квітня 1918-го у приміщенні київського цирку відбувся з'їзд хліборобів за участі понад 6 тис. делегатів з 8 губерній. Павло Скоропадський через кур'єрів дізнавався про перебіг з'їзду. Прибув на засідання, коли критичні настрої учасників з'їзду щодо Центральної Ради досягли найвищої напруги. З'їзд оголосив його гетьманом.
Коментарі