1 січня 1999 року 11 країн Європейського Союзу ввели валюту євро у безготівковий обіг. Перед тим діяла грошова одиниця European Currency Unit - Екю.
Остаточне рішення про введення нової валюти прийняли 15 грудня 1995 року на засіданні Європейської ради в Мадриді. Основою для її створення став Маастрихтський договір від 7 лютого 1992 року, а назву "євро", незадовго до мадридського засідання, президенту Європейської комісії запропонував бельгійський мовознавець Жерман Пірло. Знак € Єврокомісія затвердила наприкінці 1996 року.
За 2 роки готовими ввійти в систему євро визнали Францію, Італію, Німеччину, Португалію, Іспанію, Люксембург, Нідерланди, Бельгію, Австрію, Ірландію, Фінляндію. Не готовими Велику Британію та ряд інших країн. Того ж року визначили курси національних валют у співвідношенні до євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У вересні гривня святкувала день народження: як змінилися банкноти та монети за 24 роки
Після введення у безготівковий обіг у деяких країнах розпочалися протести, адже рішення про введення політики приймали без проведення референдумів. Втім, згодом бунти вщухли. 1 січня 2002 року банкноти і монети запровадили в готівковий обіг у 12 країнах. Євро замінив European Currency Unit у співвідношенні 1:1.
Нині євро є офіційною валютою 19 з 27 країн Європейського Союзу, відомих як Єврозона. Використовується в Чорногорії і Косово та присутнє в грошовому обігу ще 12 держав. Вступ до єврозони нових членів є важливим кроком на шляху до повної інтеграції в ЄС.
В США 11 грудня 1815-го створили комітет з фінансів і єдину національну валюту - долар.
Протягом XVII та на початку XVIII століть найпоширенішими монетам у британських колоніях на території північної Америки були іспанські песо. Їх часто називали доларами. Коли колонії отримали незалежність, деякі почали випускати свої банкноти — континентальні долари.
Долар США вперше був визнаний 1792 року Монетним актом. Спочатку в США не існувало центрального банку і кожен комерційний випускав свої банкноти.
1857-го постановили, що єдиною законною грошовою одиницею стає долар США.
Коментарі