14 травня стане Днем пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Відповідну постанову 2 лютого ухвалила Верховна Рада.
Міністерству культури та інформаційної політики рекомендують забезпечити створення Українським інститутом національної пам'яті із залученням інших інститутів списку осіб, які, ризикуючи своїм життям і життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту. Про це йдеться на офіційному вебпорталі парламенту.
Міністерству освіти і науки України рекомендують проводити тематичні заходи, присвячені Дню пам'яті, і внести відповідні теми до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у закладах вищої освіти.
На сьогодні почесним званням "Праведник народів світу" держави Ізраїль нагороджено понад 2,6 тис. українців, утім людей, які в Україні рятували євреїв, було значно більше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зняли фільм на основі спогадів людей, які пережили геноцид
Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" відкрив новий артоб'єкт у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Києві. Інсталяцію "Погляд у минуле" відкрили 27 січня на просп. Перемоги, 10 біля Міносвіти.
"Інсталяція складається з 2 кам'яних валунів природної обробки, між каменів лежить дерево. У кам'яні стели вмонтовані монокуляри з фотографіями. Вони належать німецькому військовому фотографу-пропагандисту Йоганнесу Геле, який восени 1941 року в окупованому Києві зробив серію кольорових знімків", - йшлося в повідомленні.
Серед них - найвідоміші фото Бабиного Яру, зроблені одразу після масового розстрілу нацистами майже 33 771 єврея 29-30 вересня. Вони є важливими документами й свідченнями жахливого злочину.
Коментарі