Озброєння візантійських важких кавалеристів, катафрактаріїв, було реконструйовано в натуральних розмірах на основі наявних археологічних, мистецьких та літературних свідчень 10 -14 століть.
Зовнішній вигляд обладунків візантійських воїнів дуже погано відомий значною мірою через те, що немає достатньої кількості археологічних знахідок їхніх останків. У той же самий час, ми маємо в своєму розпорядженні досить велику кількість православних ікон, рельєфів, прикрас того періоду історії. На них зображувалися імператори, святі, герої в повному військовому обладунку. Працюючи з цими джерелами, грецькі науковці постаралися зробити точну реконструкцію візантійського захисного озброєння.
Реконструкція зроблена за зображенням Федора Стратилата 11-століття з монастиря св.Луки (Беотія). Фреску можна побачити на північно-західній стороні головного храму монастиря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Криті відкопали золотий 2700-річний скелет (ФОТО)
Реконструкція зроблена на основі ікони із зображенням св. Георгія і св. Федора першої половини 11 століття. Ікона знаходиться в церкві св. Миколая Каропетріа, на Кіпрі.
Реконструкція обладунку зроблена з мініатюри на якій зображений Св.Стефан після битви в Сицилії. Подібного роду броню повинен був носити офіцер вищого рангу.
Експериментальна реконструкція обладунку св. Нестора заснована на фресці з церкви Св. Миколая Касторія в Греції. Такий обладунок складався зі шкіри, мідних та бронзових пластин. Він складався з грудного панцира зі знімними рукавами kremasmata і настегонника, який захищав область паху і верхню частину стегон. Складався з більш ніж 300 бронзових і мідних ламелляр, прикріплених на шкіряних ременях.
Обладунок був досить гнучкий і надійний. Під обладунок одягалася м'який одяг. Міг носитися разом з кольчугою. Ця броня підходила так само і для використання кавалерією.
Коментарі
4