Понеділок, 04 жовтня 2010 13:09

На Криті відкопали золотий 2700-річний скелет (ФОТО)

Грецькі археологи знайшли на Криті незвичайне поховання. Скелет похованої в ньому жінки був повністю покритий золотою фольгою.

Руїни міста Елевтерни, відомого також під назвою Аполлонія, розташовані біля підніжжя північного схилу гори Іда, найбільшої вершини Криту. Згідно з грецьким міфам, на цій горі народився Зевс - верховне божество грецького пантеону. Місто досягло свого розквіту приблизно в IX столітті до н.е., вже після заходу мікенської культури. Він існував протягом так званих грецьких Темних століть (1200-800 рр.. до н.е.), Візантійського періоду і зник з лиця землі лише з початком Середньовіччя, повідомляє Infox.

Вчені займаються розкопками стародавнього міста-держави з 1984 року. Раніше археологи знайшли в Елевтернах фортецю, святилища, будинки городян і великий некрополь.

За словами професора Ніколаса Стамполідіса (Nicholas Stampolidis) з Університету Криту, який очолює розкопки, в цьому році вчені знайшли на території некрополя в здвоєному похованні VII століття до н.е. більше 3000 фрагментів золотої фольги.

Шматочки золотої фольги мають невеликі розміри, від 1 до 4 см в довжину. Колись вони були нашиті на похоронні одягу або савани похованої тут жінки. За сторіччя тканина повністю згнила, проте дослідникам вдалося знайти кілька білих ниток.

"Поховання по всій довжині усіяне маленькими шматочками золотої фольги різної форми - квадратними, круглими і ромбовіднимі. Ми буквально діставали з цього поховання золоту землю, а не просто землю з рідкісними шматочками фольги", - розповів Стамполідіс, який працює на розкопках Елевтерни вже 25 років.

Покійна жінка, мабуть, займала за життя високе соціальне становище. Вона разом з іншою людиною була похована в великій могилі, запечатаній кам"яною плитою вагою понад півтонни. Саме поховання було заховано під фальшивою огорожею, щоб його не знайшли і не пограбували могильні злодії.

У цьому похованні також лежали мідний кубок, кераміка, флакони з пахощами, привезеними з Єгипту або Сирії і Палестини, сотні бурштинових, кришталевих і фаянсових намистин, а також золотий кулон у формі жінки-бджоли, який, можливо, був колись частиною кришталевого або золотого намиста.

"З одного боку цей кулон схожий на лілею. А якщо його перевернути, то виявляється, що верхня частина кулона - це жінка, а нижня - бджола з крилами. Вражає мистецтво ювеліра, який зробив цю прикрасу", - додав Стамполідіс.

Вчені продовжують працювати над цим похованням. Серед іншого їм ще належить визначити стать іншого похованого.

Зазначимо також, що Археологи, які займаються розкопками стародавнього міста майя Уксул в Мексиці, віднайшли дві штучні водойми розміром із футбольне поле.

Зараз ви читаєте новину «На Криті відкопали золотий 2700-річний скелет (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 901
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути