Учені назвали найдавніші зображення верблюдів в Азії. Ними виявилися малюнки на бивні мамонта віком 13 тис. років.
Бивень знайшли 30 років тому в нижній течії річки Томь у Сибіру, але дослідили нещодавно. Давні предки вишкрябали на ньому сцену бою верблюдів, а також людину, переодягнену в тварину. Провідний автор дослідження Юрій Есін припускає, що так демонстрували спосіб підійти до тварин поближче, пише "Популярна Механіка".
Також на схематичних зображеннях тварин прослідковуються сліди ран від стріл. Це доводить, що у ті часи люди полювали на верблюдів, імовірно, сезонно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найдавніші свідчення верхової їзди
"Порівняльний аналіз стилістичних особливостей фігур верблюдів показує, що вони відповідають віку самого бивня, що робить їх нині найдавнішими зображеннями верблюдів в Азії", - коментують автори.
Дослідники відзначають, що знахідка гравюр у регіоні "узгоджується з теорією переміщення груп населення до Західного Сибіру наприкінці пізнього палеоліту". Ці малюнки показують, наскільки важливими були верблюжі бої і полювання на тварин для спільноти, що створила ці твори. Також підкреслюють, що існує певна подібність стилістичних особливостей і змісту на бивні з річки Томь і в тодішньому європейському мистецтві. Пояснюють це тим, що деякі традиції були успадковані людьми через простір і час.
Нещодавно археологи знайшли найдавніші наконечники стріл Азії в одній із печер острова Шрі-Ланка. Знахідка довела, що люди користувалися луком та стрілами поза межами Африки десятки тисяч років тому.
Коментарі