Понеділок, 13 липня 2020 17:03

Виявили найдавніше зображення верблюдів

Учені назвали найдавніші зображення верблюдів в Азії. Ними виявилися малюнки на бивні мамонта віком 13 тис. років.

Бивень знайшли 30 років тому в нижній течії річки Томь у Сибіру, але дослідили нещодавно. Давні предки вишкрябали на ньому сцену бою верблюдів, а також людину, переодягнену в тварину. Провідний автор дослідження Юрій Есін припускає, що так демонстрували спосіб підійти до тварин поближче, пише "Популярна Механіка".

Також на схематичних зображеннях тварин прослідковуються сліди ран від стріл. Це доводить, що у ті часи люди полювали на верблюдів, імовірно, сезонно.

Автор: Yury N.Esin / popmech.ru
  На бивні мамонта виявили найдавніші зображення верблюдів в Азії
На бивні мамонта виявили найдавніші зображення верблюдів в Азії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найдавніші свідчення верхової їзди

"Порівняльний аналіз стилістичних особливостей фігур верблюдів показує, що вони відповідають віку самого бивня, що робить їх нині найдавнішими зображеннями верблюдів в Азії", - коментують автори.

Дослідники відзначають, що знахідка гравюр у регіоні "узгоджується з теорією переміщення груп населення до Західного Сибіру наприкінці пізнього палеоліту". Ці малюнки показують, наскільки важливими були верблюжі бої і полювання на тварин для спільноти, що створила ці твори. Також підкреслюють, що існує певна подібність стилістичних особливостей і змісту на бивні з річки Томь і в тодішньому європейському мистецтві. Пояснюють це тим, що деякі традиції були успадковані людьми через простір і час.

Автор: Yury N.Esin / popmech.ru
  На бивні мамонта виявили найдавніші зображення верблюдів в Азії
На бивні мамонта виявили найдавніші зображення верблюдів в Азії

Нещодавно археологи знайшли найдавніші наконечники стріл Азії в одній із печер острова Шрі-Ланка. Знахідка довела, що люди користувалися луком та стрілами поза межами Африки десятки тисяч років тому.

Зараз ви читаєте новину «Виявили найдавніше зображення верблюдів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 265
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода