На Прикарпатті активісти відновлюють криївку "Черемоша", у якій шестеро бійців УПА підірвали себе у вересні 1945 року.
Сам бункер у лісовому масиві віднайшли після довгих пошуків у червні 2017 року, пише Радіо Свобода.
Історію про криївку знайшли у архіві. Пошуки криївки громадські активісти розпочали ще минулого року. Один із них, Роман Данів, за цей час обстежив гектари лісу поруч із мікрорайоном Підгірки та перепитав багатьох місцевих жителів, які могли здогадуватися про розташування бункера.
"Одного разу я йду і дивлюся – є така просажина… Зразу, коли почали обстежувати металошукачем навколишнє місце, то знайшли гільзи від ТТшок і автоматів. Значить, ішов якийсь бій, ішла перестрілка… Далі-далі-далі, докопалися, знайшли верх схрону", - розповідає волонтер.
Криївка була розрахована на короткострокове перебування однієї людини, яка займалася агітаційною роботою, такою як друк листівок. Тому площа бункера була всього кілька квадратних метрів, а вхід до нього – вертикальний. Шестеро упівців опинилися тут уже після того, як НКВС почало зачищати ліс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунальники випадково знайшли масове поховання жертв НКВС
Поруч із криївкою "Черемоша" Калуська міська рада планує також встановити пам'ятний хрест та облагородити джерело, яке, за легендою, викопав Іван Богун. Вже у вересні громадські активісти та місцева влада планують організувати сюди перші туристичні тури.
Ганна Духович була радисткою в Українській повстанській армії. Її історію читайте в журналі "Країна".
Коментарі