Показали фотографії Полтавщини кінця XIX - початку XX ст. Найбільше автора цікавили архітектурні пам'ятки.
Знімки помістили у видання 1902 року "Гоголь на Родинҍ: Альбомъ художественныхъ фототипій и геліогравюръ", - повідомляють у спільноті Архітектурнa спадщина України.
"Дорога на Миргород від Лубен йде степами і широкої рівниною. Немає краю горизонту й куди не кинь оком поля і поля. Лише на півдороги зустрінеться самотня хатинка з колодязем та в 12 верстах від Миргорода буде село Кібинці. Тут починається область Гоголівських спогадів. Посеред села на пагорбі навпроти церкви стоїть і тепер ще той будинок де давалися малоросійської спектаклі і гралися п'єси, створені батьком Гоголя Василем Опанасовичем. Будинок має тип панських будівель того часу, і, хоч сильно перероблений, але виглядає ще велично. Саме село таке чистеньке. Білі хати з підведеною знизу стін глиною жовтими смугами, так добре обмазані.
За Кибинцями знову рівнина, поля соняшнику, повернули на схід тарілки своїх яскраво-жовтих квітів. Вдалині красуються верби, церква, млини. "Що це за село ямщик?" - "Та це ж Миргород!", - написано у вступі до альбому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає засніжена Полтава
Показали давні фото міста Ананьїв Херсонської губернії.
1897 року в місті жили 16,6 тисячі осіб. Найбільше було українців, також мешкали молдавани, росіяни та євреї.
В Ананьєві було майже 20 напівкустарних підприємств. Це свічкосалотопний і миловарний заводи, 3 фабрики фруктових та газованих вод, 2 олійниці, 5 цегельних заводів, тютюнова фабрика, 2 парових і кінний млин.
Коментарі