Вівторок, 26 травня 2020 10:20

В Україні почалися регулярні польоти пасажирських літаків

В Україні почалися регулярні польоти пасажирських літаків
З 1924 року в Україні існує пасажирська авіація. Фото: "Віоліті"

З 26 травня 1924 року почалися регулярні польоти пасажирських літаків в Україні.

Цього дня було засновано Українське товариство повітряних сполучень.

Товариство мало організувати регулярні авіарейси. Центральним пунктом став Харків. Там спорудили великий залізобетонний ангар і приміщення майстерень. Відкрили перші регулярні пасажирські лінії Харків — Полтава — Київ і Харків — Полтава — Єлисаветград (нині Кропивницький) — Одеса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники опиралися українізації

У Києві для перельотів спорудили пасажирський аеропорт біля Жулян. У перших числах червня почалися регулярні польоти з Харкова до Києва і назад за розкладом, у кожен бік по одному рейсу двічі на тиждень. 1928 року з Харкова почали виконувати перші міжнародні рейси маршрутом Харків - Тегеран.

До кінця 1924-го всі машини Укрповітрошляху доставили в різні міста 760 пасажирів і 519 кг вантажу. Тодішні літаки могли перевозити до 5 пасажирів на борту.

26 травня 1953 року розпочалося наймасовіше і найтриваліше в історії ГУЛАГу повстання політичних в'язнів. У ньому брали участь ув'язнені двох таборів Норильська Красноярського краю Росії - Горлагу і Норильлагу. Загальна кількість повсталих становила 16 378 осіб.

Зараз ви читаєте новину «В Україні почалися регулярні польоти пасажирських літаків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода